תואר שני בהנדסת ביוטכנולוגיה

התפתחות המהירה של תחום ההנדסה בכללו ותחום הנדסת הביוטכנולוגיה בפרט, מביא רבים ממסיימי התואר הראשון, ללימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, לחפש מסלול המשך באקדמיה. מסלול ההמשך המקובל הינו התואר השני (M.Sc.) בביוטכנולוגיה.

כידוע, התואר הראשון בביוטכנולוגיה מכשיר מהנדסים לעסוק בתחום זה, תוך כדי הרחבת והעמקת הידע שלהם במקצועות המדעים, הביולוגיה וההנדסה וכן יישומו בפועל. לרוב, המעוניינים במסלול ההמשך הינם מהנדסים בתחום הביוטכנולוגיה אשר מעוניינים להעמיק את הידע התיאורטי ו / או המקצועי שלהם בתחום התמחותם, כמו גם להכיר את החידושים העכשוויים והמעודכנים ביותר בענף.

תוכניות התואר השני, מוצעות במוסדות לימוד ברחבי הארץ ועוסקות לרוב במחקר ופיתוח בענף הביוטכנולוגיה. המטרות העיקריות של תוכנית התואר השני היא לאפשר ללומדים בה להשתלב בתחום המחקרי והאקדמאי וכן בתפקידים ניהוליים (ניהול פרויקטים).

לימודי תואר שני בהנדסת ביוטכנולוגיה – M.sc

לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה לתואר שני יתכנו במספר מסלולים. מסלול התואר ללימודי מאגיסטר (M.Sc.) ומסלול ישיר לדוקטורט. בנוסף, חלק ממוסדות הלימוד יאפשרו לימודים (לתואר שני) במסלול עם תזה או לימודים במסלול ללא תזה.

תוכניות הלימודים לרוב יפרשו על פני שתי שנות לימוד. חלקן יכללו שני סמסטרים בשנה (סה"כ 4 במהלך כל התואר) וחלקן שלושה סמסטרים (סה"כ 6 סמסטרים במהלך כל התואר). במוסדות לימוד מסוימים יהיה ניתן לפרוש את הלימוד על פני שלוש שנים.

בדומה לתואר הראשון, לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, יכילו קורסים במקצועות חובה ובחירה ופרויקט גמר.

מוסדות לימודי תואר שני בהנדסת ביוטכנולוגיה

  • הטכניון
  • אוניברסיטת בן גוריון