תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה

תואר ראשון (B.sc) בלימודי הנדסת ביוטכנולוגיה אפשרי במוסדות אקדמיים שונים ברחבי הארץ. ענף הביוטכנולוגיה הינו רב תחומי ומאגד בתוכו התמחויות שונות, אם בתחום הרפואה, אם בתחום החקלאות ואם בתחום הנדסת המזון. בהתאמה לכך בוחר הסטודנט מסלול התמחות ספציפי במהלך התואר. מסלול ההתמחות יאפשר למהנדס המתחיל, בתום הלימודים, לבחור בין אפשרויות התעסוקה הקיימות.

חלק מן המכללות והאוניברסיטאות מקיימות קשר רציף עם התעשייה בארץ והן עם מכוני מחקר ופיתוח בארץ ואף בחו"ל. זאת על מנת לעדכן את תוכנית הלימודים במקביל להתקדמות וההתפתחויות העכשוויות בתעשייה וכמובן לאפשר למהנדסים המוסמכים להשתלב בקלות בתעשייה.

לימודי תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה – B.sc

תואר ראשון בלימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, מזכיר באורכו את תארי ההנדסה האחרים ונפרש (ברוב המקרים) על ארבע שנות לימוד. במהלך השנים הללו מעמיק הסטודנט את הידע שלו במקצועות המדעים, מקצועות הביולוגיה וכמובן מקצועות ההנדסה. לאחר השנים הראשונות נדרש הסטודנט לבחור במקצוע התמחות ספציפי על מנת להתמקד בו עד לתום הלימודים. השנה האחרונה מוקדשת לרוב ללימודים בשילוב פרויקט גמר.

לרוב, יעמדו תנאי הקבלה לתואר זה על ציון סכם, שהינו שילוב של ציון הפסיכומטרי וממוצע הבגרויות. יחד עם זאת ייתכנו דרישות שונות בין מוסד לימודי למשנהו.

בנוסף ומאחר ולימודי הנדסת ביוטכנולוגיה מתבססים על תחומי המדעים השונים, רצוי מאד שהמתלבטים אם להגיש מועמדותם, ייקחו בחשבון גם את מידת העניין שלהם במקצועות אלו.